Pierwszy dzień XXVI OKWB za nami

2022/05/30
POK21177
Fot. Przemysław Pokrycki

30 maja do Niepokalanowa przyjechało blisko 300 osób – młodzieży, katechetów oraz koordynatorów, aby wziąć udział w finale XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Laureaci etapów diecezjalnych przystąpili dziś do testu pisemnego. Zdania były podzielone i część uczestników oceniła go jako bardzo trudny, inni jako stosunkowo łatwy. Jaki był w rzeczywistości okaże się jutro, kiedy zostaną ogłoszone wyniki. Do etapu ustnego zakwalifikowanych zostanie siedem osób z najlepszymi wynikami, mających nie mniej niż 50% poprawnych odpowiedzi, tj. 45 punktów.

Dla uczestników oraz towarzyszących im katechetów przygotowano bogaty program, dzięki któremu był czas zarówno na wspólną, jak i indywidualną modlitwę, na spotkania z inspirującymi ludźmi oraz rozrywkę. W czasie, kiedy młodzież pisała test, opiekunowie wzięli udział w spotkaniu ze Sławomirem Józefiakiem, Prezesem Zarządu Grupy INCO S.A. i pomysłodawcą Konkursu. Uczestniczyli też w quizie z okazji 75-lecia Grupy, która jest sponsorem jednej z głównych nagród. Potem wysłuchali opowieści ks. prof. Mirosława Jasińskiego, który od wielu lat współpracuje przy organizacji OKWB. Z opiekunami spotkała się również s. Michaela Rak, założycielka wileńskiego hospicjum dla dorosłych oraz pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci.

Po emocjach związanych z pisaniem testu i smacznej kolacji, młodzież oraz jej opiekunowie zostali zaproszeni na spotkanie z Janem Sobierajskim, współtwórcą głośnego filmu „Powołany” oraz wysłuchali świadectwa s. Michaeli. Po spotkaniu odbył się koncert zespołu „Jak najbardziej”. Pierwszy dzień finału zakończył Apel Jasnogórski oraz indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.

/mdk

1 ppok20220620 0005

Marta Karpińska

Dziennikarz i fotograf, redaktor naczelna kwartalnika "Civitas Christiana".

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#OKWB #Michaela Rak #Niepokalanów #finał konkursu biblijnego #ks. Mirosław Jasiński #Jan Sobierajski #Powołany #Grupa INCO S.A.
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej