AdobeStock 256130063

Po Piąte!

2020/9/18

W najbliższą niedzielę, 20.09.2020 odbędzie się w Warszawie „Marsz dla Życia i rodziny”. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w marszu na godzinę 12:00 na Plac Zamkowy. Wśród uczestników znajdą się m.in. kurator Barbara Nowak, ks. Dominik Chmielewski oraz pewien niezwykły gość specjalny. O kogo chodzi? Organizatorzy nie chcą zdradzać tajemnicy, ale zapewniają, że będzie bardzo ciekawie.

Hasłem tegorocznego Marszu brzmi: „Wspólnie brońmy rodziny”. Organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny zapowiadają, że uczestnicy będą manifestować przywiązanie do idei prorodzinnych oraz pokazywać, że rodzina, małżeństwo i posiadanie potomstwa są wartościami, na których oparty jest porządek i ład cywilizacyjny. „Chcemy również afirmować małżeństwo oraz domagać się zwiększenia prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych. Zresztą w komisjach sejmowych znajduje się projekt „Zatrzymaj Aborcję”, którego przyjęcie oznaczałoby zlikwidowanie tzw. przesłanki eugenicznej i statystycznie uratowanie blisko 1000 istnień ludzkich rocznie” – wskazuje Paweł Ozdoba, prezes  zarządu organizacji.

Warto w tym miejscu wspomnieć o kolejnej informacji dot. działań pro-life, jednak z innego miasta. Wczoraj kieleccy radni miejscy odrzucili uchwałę, która dotyczyć miała finansowania z budżetu miasta sztucznego zapłodnienia metodą „in vitro”. Projekt uchwały zakładał, że wszystkie pary, nawet te, które nie są małżeństwem, mogłyby podjąć 3 próby sztucznego zapłodnienia. Program działałby w  latach 2020-2024 i kosztowałby 1,5 miliona złotych.

Na podst. marsz.org/pch24

/mg

Mateusz Gawronski

Mateusz Gawroński

Dziennikarz. Członek redakcji oraz Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

© Civitas Christiana 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej