Spotkanie asystentów kościelnych w Wiknie

2022/11/24
CCH 3111 v2
Fot. Kamil Latuszek / Centrum Medialne Civitas Christiana

W dniach 21-23 listopada w ośrodku GAWRA w Wiknie odbyło się spotkanie księży asystentów Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Kapłani oprócz codziennej modlitwy i odprawiania Mszy Świętej, uczestniczyli przez trzy dni w konferencjach głoszonych przez ks. dra Marka Chrzanowskiego a we wtorek spotkali się również z Kierownictwem Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Spotkanie z władzami Stowarzyszenia oraz z przedstawicielami Grupy INCO S.A. odbyło się po wtorkowej Mszy Świętej. Najpierw głos zabrali prezesi Sławomir Józefiak oraz Maciej Szepietowski a także asystent krajowy, ks. Dariusz Wojtecki a następnie poszczególni Dyrektorzy Instytutów. Agnieszka Zalewska z Instytutu Biblijnego opowiadała o Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, Kamil Sulej z Instytutu KNS o Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej, Estera Ryczek z Instytutu Kultury o nagrodach przyznawanych przez Stowarzyszenie a Piotr Sutowicz o Centrum Medialnym. Księża asystenci dzięki prezentacjom przygotowanym przez prowadzących mogli w jeszcze większym stopniu zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez Stowarzyszenie, Fundację oraz Instytut Wydawniczy PAX. Był również czas na zadawanie pytań i wyjaśnianie wszelkich zagadnień związanych z działalnością Civitas Christiana.

Po przerwie obiadowej odbyła się druga część spotkania, poświęcona stricte tematom ekonomiczno-gospodarczym, w której udział wzięli przedstawiciele Grupy INCO S.A. – Anna Rybak, Sławomir Józefiak oraz Piotr Sutowicz. Kapłani dowiedzieli się jak wygląda aktualnie sytuacja w spółce oraz z jakimi zagrożeniami i problemami firma musi się zmagać na co dzień oraz jakie są perspektywy na najbliższą przyszłość. Wtorkowy dzień zakończył się wspólną kolacją.

/mdk

Kamil Latuszek

Kamil Latuszek

Dziennikarz, członek Centrum Medialnego Civitas Christiana, twórca materiałów audiowizualnych i autor tekstów.

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#asystenci kościelni Civitas Christiana #ks. Dariusz Wojtecki #ks. dr Marek Chrzanowski FDP #INCO #IW PAX #Fundacja Civitas Christiana #Stowarzyszenie Civtas Christiana
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej