"Wszyscy wiedzieli, nikt w to nie wierzył". Nagranie wideo spotkania poświęconego książce "Siostry Nadziei"

2023/01/26
CCH 3825 v2
Fot. Kamil Latuszek, Centrum Medialne "Civitas Christiana"

We wtorek 24 stycznia w Centrum Myśli Jana Pawła II odbyło się spotkanie poświęcone posłudze sióstr zakonnych na Ukrainie na rok po wybuchu wojny. Goście podjęli temat aktualnej sytuacji na Ukrainie w oparciu o książkę Siostry Nadziei. Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie. Organizatorem wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Odział Okręgowy w Warszawie.

Na każdym kroku [słyszałem]: "Proszę dziękować za tych ludzi, którzy są tutaj z nami. Proszę powiedzieć w Polsce, że oni z nami są, że nam pomagają". (...) Dlatego ja jestem zawsze dumny, kiedy tam jadę, że oni tam zostali - powiedział ks. Kryża podczas spotkania.

Zarówno Agata Puścikowska, jak i siostra Renata, która posługuje na Ukrainie od 29 lat, podkreśliły potrzebę dzielenia się tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą nie z perspektywy mediów, czy polityków, ale osób, które są tam na miejscu i to od wielu lat.

Okazało się, ze potrzeba mówienia, potrzeba dzielenia się, potrzeba tego buntu (…) była bardzo silna. (…) Ta książka to też jest takie świadectwo, że kobiety są silne, żeby walczyć o innych – wskazała Puścikowska.

Wydarzenie prowadziła Marta Karpińska, redaktor naczelna kwartalnika „Civitas Christiana”. Patronat medialny objęło Centrum Medialne „Civitas Christiana”.

Zapraszamy do obejrzenia całości tego poruszającego spotkania:

 
 
/ab
CCH 6750 kwadrat

Aleksandra Bilicka

Dziennikarz i kulturoznawca. Redaktor portalu e-civitas.pl, sekretarz redakcji kwartalnika Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Siostry nadziei #Agata Puścikowska #ks. Leszek Kryża #s. Renata Jurczyk #Ukraina #siostry zakonne #kościół katolicki #Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie #wojna #wojna Ukraina
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej