Zaproszenie na panel dla młodzieży w Lublinie

2022/10/20
Wyszynski spotkanie plakat A2 1

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego w Lublinie zaprasza na panel „Prymas Stefan Wyszyński do młodych, o młodych i z młodymi”. Spotkanie odbędzie się 27 października w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, przy ul. Spokojnej 4, o godz. 11:00 

Zapraszamy młodzież szkolną wraz z nauczycielami do zapoznania się z sylwetką i niezwykle aktualnym nauczaniem Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, świadectwem o życiu Prymasa i wspólnej rozmowy. Nasze spotkanie odbywa się pod hasłem: „Przyjdź, poznaj, zapytaj” które ma być zachętą do bliższego poznania nauczania Prymasa Tysiąclecia, a szczególnie do wspólnej rozmowy z naszymi gośćmi i zadawania pytań nie tylko dotyczących osoby Błogosławionego.

Nasi Goście:

Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, świadek życia Prymasa Tysiąclecia, która podzieli się swoim świadectwem i wspomnieniami o Prymasie z Uczestnikami.

Beata Mackiewicz z Instytutu Prymas Wyszyńskiego, kierownik Wydawnictwa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SOLI DEO.

Bogdan Kędziora, historyk, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w latach 1990-2016 nauczyciel historii w III LO w Lublinie, wieloletni współpracownik tygodnika „Niedziela”, pasjonat nauczania i osoby Prymasa Wyszyńskiego.

Ks. dr hab. Dominik Zamiatała CMF, prof. UKSW z Instytutu Historii na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, nauczyciel akademicki specjalizujący się w historii PRL-u i państw Bloku Wschodniego.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego finansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich 2018-2030.

/mdk

 

Magdalena Szymaszek Naumiuk kwadrat

Magdalena Szymaszek-Naumiuk

Koordynator projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego w Lublinie, dziennikarz radiowy, członek Lubelskiego Stowarzyszenia Pamięci Zesłańców Sybiru.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Prymas Stefan Wyszyński do młodych, o młodych i z młodymi #Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego #Iwona Czarcińska #Beata Mackiewicz #Bogdan Kędziora #ks. Dominik Zamiatała #Prymas Wyszyński
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej