Początek roku szkolnego – o czym warto pamiętać?

2021/9/1
IMG 1318 v2
Fot. U. Kropiewnicka

Rozpoczęcie roku szkolnego, wiąże się z wieloma wyzwaniami dla rodziców oraz dzieci. Kupno wyprawki, przygotowanie materiałów do szkoły to nie lada wyczyn. Do tego dochodzi konieczność ponownego przestawienia trybu dnia, zarówno dziecka jak i rodzica. Dobra organizacja czasu, planowanie oraz pokonanie stresu, a także rozmowy wychowawcze – to wszystko jest ważne. Warto pamiętać, że wiele rzeczy bądź zadań można rozłożyć w czasie. A czy warto pamiętać o czytaniu Słowa Bożego? Czy medytacja może nam pomóc lepiej rozpocząć rok szkolny? Słowo Boże ma moc - stwarzało świat. W każdym momencie naszego życia, możemy z niego czerpać. Wówczas gdy doświadczamy zagubienia, niepokojów, ciemności, rozstroju emocjonalnego. Czy jest coś bardziej uskrzydlającego dla człowieka niż to, gdy słyszy słowa „Pokój wam!”(Łk 24,35)? Bez pokoju wewnętrznego jesteśmy bezbronni, łatwo nami sterować, łatwo wycofujemy się z życia, nie myślimy logicznie, podejmujemy błędne decyzje, nie realizujemy powołania. Jezus wie, że chaos, lęk, utrata poczucia bezpieczeństwa, dezinformacja zaburzają zdrowie psychiczne, fizyczne, upośledzają relacje. Wiara rozsiewa pokój. Wiara nie wpuszcza do wnętrza lęku. A wiara rodzi się ze słuchania! Do poruszenia tego tematu, zainspirowały mnie m.in. świadectwa uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, zawarte w publikacji „Poczuj radość Ewangelii”. Patrycja z Archidiecezji krakowskiej pisze:

 „Pismo Święte jest dla mnie ucieczką od mrocznej rzeczywistości w świat nadziei (…). Bóg kierując swoje słowa zawarte w Biblii wspiera mnie, rozumie mnie i pomaga mi w moich trudniejszych chwilach. Często Jego słowa pomagają mi znaleźć drogę do samej siebie i odkryć jaką chciałabym być. Pismo Święte jest opowieścią o tym, że człowiek szuka Boga, a Bóg człowieka. Czytając Pismo Święte doszukuję się wskazówek do tego jak dobrze i mądrze żyć i jak dostrzegać Pana Boga wokół nas”. Z kolei Aleksandra pisze: „W trakcie stresującego dnia, po ciężkich lekcjach i czekających jeszcze różnych wyzwaniach, można było usiąść spokojnie i zagłębić się w treść wartościowego tekstu. Chwila refleksji i uspokojenie umysłu”. 

Pomódl się dziś Słowem Bożym, zaufaj, podziękuj Bogu, odpręż się i uśmiechnij, Pan nad wszystkim czuwa. Niech Wasze serca tego dnia dążą do tego, co w górze - do radości, sprawiedliwości, miłości, pokoju, łagodności. „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu” - mawiał św. Augustyn. Zachęcamy do czytania Biblii w formie papierowej, czy elektronicznej.

Warto zapoznać się z aplikacją - Logos Biblia. Więcej przeczytasz tu: https://e-civitas.pl/pl/kultura/logos-biblia

Urszula Kropiewnicka

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

##Biblia #Pismo Święte #Ewangelia
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej