Warsztaty biblijne z ks. Adamem Węgrzynem - relacja

2022/02/16
6
Zrzut ekranu

We wtorek 15 lutego br. odbyły się warsztaty biblijne online pt. „Jeremiasz Prorok” transmitowane na żywo na kanale YouTube Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Prowadzący –  ks. Adam Węgrzyn – salezjanin, biblista, współprowadzący program "Ziarno" przybliżył wszystkim zainteresowanym Księgę Jeremiasza, wchodzącą w skład zakresu merytorycznego bieżącej edycji OKWB. Biorący udział w warsztatach mieli możliwość zadawania pytań w komentarzach, na które prowadzący odpowiadał tuż po części właściwej i podsumowaniu.

Uczestnikom zostały przybliżone m.in. następujące zagadnienia:
Kto jest nadawcą Księgi Jeremiasza? Co oznacza imię Proroka? Co o nim wiemy, kim jest, jak jest przedstawiany w Nowym Testamencie, jak wyglądało jego powołanie przez Boga, do czego został przez Niego wezwany? Jakie grzechy popełniał naród izraelski? W jaki sposób prorok napomina Izraelitów? Jaka jest struktura tej Księgi, jej rys historyczny?

Wszystkich tych, którym nie udało się wziąć udziału w wydarzeniu, zapraszamy do zapoznania się z nagranym materiałem, by jak najlepiej zrozumieć omawiane zagadnienia i tym samym dobrze odczytywać Słowo Boże kierowane do nas w tej Księdze, a także lepiej przygotować się do konkursu.

Kubicka

Barbara Kubicka

Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#OKWB #warsztaty #warsztaty biblijne #konkurs biblijny #ks. Adam Węgrzyn SDB
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej