O dziele Papieskich Dzieł Misyjnych oraz współczesnej działalności misyjnej Kościoła z Magdaleną Kołtyś, prezes Fundacji Misyjnej Na Krańce Świata, teologiem, etykiem i katechetą, rozmawia Aleksandra Bilicka.
O dziele Papieskich Dzieł Misyjnych oraz współczesnej działalności misyjnej Kościoła z Magdaleną Kołtyś, prezes Fundacji Misyjnej Na Krańce Świata, teologiem, etykiem i katechetą, rozmawia Aleksandra Bilicka.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy z ks. dr hab. Jarosławem Wąsowiczem SDB. Przedmiotem rozmowy jest „Dobro wspólne” według Prymasa Wyszyńskiego, które będzie tematem spotkania przygotowującego do Święta Patronalnego Katolickiego Stowarzyszenia …
5 lutego obchodzimy w Kościele wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest patronką karmiących matek, kobiet cierpiących na choroby piersi, zawodów związanych z ogniem: ludwisarzy, złotników i kominiarzy.
Więź polskości z katolicyzmem uważamy za podstawę kulturową narodu, będącą źródłem jego godności i wolności. Dzięki natomiast pogłębionej formacji oraz w świetle wartości i zasad katolickiej nauki społecznej budujemy ład etyczno-społeczny w naszej ojczyźn…
Człowieka od zawsze nurtowało pytanie: kim jestem? Niektórzy twierdzą, że od tego rozpoczęła się filozofia. W dziejach myśli ludzkiej na różne sposoby określano i definiowano człowieka. Jak odpowiedzieć więc na pytanie, czym jest człowiek?
O charyzmacie Wspólnoty Kontemplacyjnej Słudzy Ducha Pocieszyciela, osobach konsekrowanych oraz kapłanach, którzy szukają pomocy, z ks. Grzegorzem Korczakiem, przełożonym Wspólnoty Kontemplacyjnej Słudzy Ducha Pocieszyciela, doktorem teologii duchowości i…
Błogosławiony prymas Stefan Wyszyński to człowiek z pewnością wielowymiarowy i prawdopodobnie jedna z najwybitniejszych postaci w całych dziejach Polski. Ten wielki i święty człowiek był także przez całe swoje życie wielkim patriotą. Skupię się nad tym, c…
Ku mojej radości Wydawnictwo AA zdecydowało się na publikację kolejnego tomu felietonów i esejów Vittoria Messoriego, jakie pierwotnie ukazały się we włoskiej prasie katolickiej w ramach rubryki Vivaio. „Światło i ciemność. Myśl o historii, ideologiach i …
Jubileusz w życiu Kościoła podkreśla jego duchowy, społeczny i eklezjalny charakter. Zapoczątkowany w 1300 roku przez Bonifacego VIII, stanowi okazję do otrzymania odpustu, symbolizującego Boże miłosierdzie. Wielki Jubileusz 2000 roku, za pontyfikatu św. …
Bazyli jest jednym z głównych kodyfikatorów życia zakonnego zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie chrześcijaństwa (miał ogromny wpływ na św. Benedykta z Nursji). Ideałem życia monastycznego Bazylego była braterska wspólnota, która poświęca się ascezie,…