Papież Franciszek na Twitterze

2019/07/9
projekt-bez-tytulu.png

Papież Franciszek jest bardzo aktywnym użytkownikiem Twittera. Prezentujemy najciekawsze tweety Ojca Świętego z ostatnich tygodni.

1. Dzięki waszej uwadze skierowanej na małych i biednych, możecie zapalić gwiazdy w nocy tych, którzy cierpią.

2. W trudnych czasach, jeszcze bardziej niż w okresie pokoju, dla wierzących najważniejsze jest bycie zjednoczonym z Jezusem, naszą nadzieją.

3. Potrzebujemy osób i instytucji, które bronią godności pracowników, godności pracy oraz dobra ziemi, naszego wspólnego domu.

4. Módlcie się za wszystkich kapłanów i moją posługę Piotrową, aby każde zaangażowanie duszpasterskie oparte było na miłości, którą Chrystus obdarza każdego człowieka.

5. Jezus patrzy na nas, kocha nas i na nas czeka. Cały jest sercem i cały miłosierdziem. Pójdźmy z ufnością do Jezusa, On zawsze nam przebacza.

6. Ile razy, modląc się, ograniczamy się do próśb o dary oraz wyliczania życzeń, zapominając, że pierwszą rzeczą jest wychwalanie imienia Boga, adorowanie Go, a następnie rozpoznanie w osobie brata, Jego żyjącego odblasku.

7. Powiedzieć „tak” Panu oznacza odwagę do objęcia z miłością życia, które przychodzi, z całą jego kruchością i małością, z jego sprzecznościami.

8. Błogosławieństwa nie są dla supermenów, ale dla tych, którzy każdego dnia stawiają czoło wyzwaniom i próbom.

9. Drodzy młodzi, chciałbym powiedzieć każdemu z was: Bóg cię kocha, nie wątpij w to nigdy, cokolwiek przydarzy ci się w życiu; w jakiejkolwiek okoliczności, jesteś nieskończenie kochany.

10. Poprzez uchodźców Opatrzność daje nam okazję do tworzenia społeczeństwa bardziej solidarnego, braterskiego oraz wspólnoty chrześcijańskiej bardziej otwartej, według Ewangelii.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#katolicyzm #Kościół #modlitwa #papież #papież Franciszek #slider #tweety #twitter #wiara
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej