Paschalny tutorial: Pewność bliskości

2023/05/19
AdobeStock 587068664
Fot. Adobe Stock, AI generated

Tuż przed swoim wniebowstąpieniem Jezus daje swoim uczniom polecenie nauczania wszystkich narodów i udzielania im chrztu. Zapewnia ich także o swojej bliskości na każdy dzień, aż do skończenia świata. To już kolejny raz, kiedy powtarza się zapewnienie, że nie zostajemy tutaj sami.

Poczucie bliskości z inną osobą, czy osobami, jest naturalną potrzebą człowieka. Tym bardziej dotyczy to relacji człowieka z Bogiem. Bóg przez Wcielenie w Osobie Jezusa przekonał ludzi, że Mu na ludziach zależy i dał się oglądać, słuchać i dotykać w ludzkim ciele Jezusa z Nazaretu. Kiedy nadchodzi czas wniebowstąpienia Jezus podkreśla, że nadal pragnie kontynuować relację bliskości z każdym ze swoich uczniów.

Uczniowie Chrystusa doświadczą tego niezwykle osobiście wówczas, kiedy zstąpi na nich Duch Święty. Zesłanie Ducha Świętego to nie tylko doświadczenie umocnienia do nauczania z niezwykłą skutecznością, ale doświadczenie zaopiekowania, poczucie bliskości i miłości Bożej. Nic tak bardzo nie wspiera i motywuje człowieka jak miłość i bliskość ukochanej osoby. Dzięki darowi Ducha Świętego mogą tego doznać uczniowie Chrystusa w każdym narodzie i w każdym czasie.

Dzisiejszej niedzieli postarajmy się wejść w przestrzeń eucharystycznej bliskości z naszym Panem, abyśmy mogli poczuć Jego miłość. Napełnieni miłością Jezusa będziemy skutecznie świadczyć o Nim w świecie. 

 

/ab

stepien

Ks. Piotr Stępień COr

Kapłan z Kongregacji Św. Filipa Neri w Tomaszowie Mazowieckim. Od 1998r. związany ze środowiskiem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Z wykształcenia dogmatyk, z zamiłowania duszpasterz młodzieży.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Paschalny Tutorial ks. Piotra #Jezus #Wniebowstąpienie Pańskie #Zesłanie Ducha Świętego #duch święty #niedziela
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej