Z bł. Prymasem Wyszyńskim w nowy czas: W trosce o Sobór

2022/10/31
Z Prymasem w nowy czas v2

W tym cyklu audycji, razem z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim, patronem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, podążamy drogą zawierzenia Bogu przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Maryi. Przypominamy program życia i posługi Prymasa Tysiąclecia: „ten zwycięża kto miłuje”.

11 października minęła 60.rocznica rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II - niezwykłego wydarzenia, które uznawane jest za „trzy lata Zielonych Świąt Kościoła”. Jasna Góra nazwana przez bł. Prymasa Wyszyńskiego sanktuarium soborowym odegrała ważną rolę nie tylko ze względu na trwającą tu niemal bez przerwy modlitwę za Kościół, ale także dlatego, że wobec wielkiej manipulacji mediów, była miejscem prawdziwej informacji o Soborze.

„Nie możemy zostawić Kościoła na pastwę ludzi, którzy chcą potraktować Kościół zbyt osobiście, a może posługują się nim nawet dla swoich niskich celów.” - mówił bł. Prymas zachęcając do pomocy Soborowi. Zauważał także, że „jesteśmy świadkami gorszących przykładów działalności ludzi, którzy pod mianem „katolików” podjęli w Polsce przedziwną rozprawę z Soborem i czynią Kościołowi wielką szkodę w obliczu ludzi niewierzących”. I m.in. o tym w dzisiejszym odcinku programu.

 

/mdk
1 MDK6102

Izabela Tyras

Przewodnicząca Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Częstochowie.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Wyszyński #Jasna Góra #Sobór Watykański II
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej