Virtusica – aplikacja, która przemienia serca

2022/05/27
virtusica1

Nowa chrześcijańska aplikacja Virtusica została opracowana w celu duchowej formacji i budowania Siedmiu Cnót Głównych – Pokory, Hojności, Czystości, Miłości, Umiarkowania, Cierpliwości oraz Gorliwości i pracowitości. Aplikacja jest oparta na trzech filarach: Wierze, Rozumie i Czynach.

Jak to działa?

Na początku wybiera się jedną z siedmiu Cnót. Każda z nich jest budowana przez 30 dni. W tym czasie użytkownikowi towarzyszy patron, który odznaczał się tą konkretną cnotą. Każdego dnia można spodziewać się zadań związanych z wybraną cnotą. Polegają one głównie na praktykowaniu dobrych uczynków i walce z grzesznymi skłonnościami.

Artefakty

Za każde ukończone zadanie gracz otrzymuje określoną liczbę punktów, w zależności od stopnia ich trudności, które następnie są przenoszone do Zamku Cnót. Ma on cztery poziomy. Zadaniem użytkownika jest zbudowanie go w całości.

Zamek Cnót

Gracz ma możliwość wzbogacenia swojego zamku uczynkami, za które zdobędzie „artefakty” wiary, nadziei, miłości, sprawiedliwości, łagodności, odwagi i mądrości. Jest to pewien rodzaj nadbudowy dla tych, którzy chcą pracować nad wybraną cnotą nawet po zakończeniu 30-dniowego wyzwania. Każdy artefakt ma trzy poziomy, a wymagania do jego zdobycia stają się coraz trudniejsze.

Celem autorów projektu jest dotarcie do szerszego grona osób, głównie młodzieży, która dzięki aplikacji zainteresuje się tematem klasycznej katolickiej koncepcji cnót. Aplikacja pomoże w ich głębszym poznaniu, budowaniu, a także wprowadzaniu z zastosowaniem w życiu codziennym. Jak zaznaczają twórcy: „dzięki tej aplikacji młody człowiek ma szansę otrzymać być może pierwszy w swoim życiu impuls do intensywnej pracy nad chrześcijańskimi cnotami i tym samym zyskać solidne podstawy wychowania w cnocie na swoje dalsze życie”. Zdaniem autorów, aplikacja to najbardziej optymalny sposób dotarcia do młodego pokolenia i zaoferowania bardziej wartościowego korzystania ze smartfonów niż np. przeglądanie mediów społecznościowych lub granie w gry. Virtusica może być również wsparciem w pracy duszpasterzy, którzy czasami walczą z brakiem zainteresowania u młodego pokolenia.

Pierwszy tydzień budowania cnót jest darmowy. Ósmego dnia trzeba podjąć decyzję o kontynuowaniu udziału w wyzwaniu. Jego koszt to 24,99 zł miesięcznie (roczny program – 219,99 zł). Jednak artefakty nawet po tym okresie są otwarte za darmo.

Aplikacja jest dostępna w języku polskim na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Można ją znaleźć w sklepie Google Play lub App Store, a także pobrać z oficjalnej strony www.virtusica.pl.

/em

Kamil Latuszek

Kamil Latuszek

Dziennikarz, członek Centrum Medialnego Civitas Christiana, twórca materiałów audiowizualnych i autor tekstów.

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#kwartalnik Civitas Christiana #Kamil Latuszek #Android #iOS #aplikacja #cnota #wiara #rozum #czyny #e-civitas #Virtusica
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej