Home / Rozmaitości / Katolicka Nauka Społeczna “Od teorii do praktyki” (WIDEO)
kluczynski-salve-festiwalkns.png

Katolicka Nauka Społeczna “Od teorii do praktyki” (WIDEO)

– Katolicka Nauka Społeczna to przełożenie Ewangelii na życie społeczne. Dotyczy każdej sfery. Tak naprawdę chodzi o dotarcie do człowieka w każdej sferze życia, w jakiej przychodzi mu istnieć. Ewangelia nie jest wyłączona ani od biznesu, ani od polityki, ani spraw samorządowych, rodziny – mówił Marcin Kluczyński w programie Temat Dnia  Salve TV.

Gościem Tematu Dnia był Marcin Kluczyński, red. naczelny ”Civitas Christiana” i rzecznik I Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim zastanawiał się m.in. nad tym, czy katolicka nauka społeczna jest kapitalistyczna czy socjalistyczna.

– Chcemy podkreślać, że nie chodzi tylko i wyłącznie o hasło społecznej odpowiedzialności biznesu. Chodzi o coś więcej – o kierowanie się zasadą sprawiedliwości społecznej, choćby właśnie jeżeli chodzi o uczciwość w płaceniu podatków, w podejściu do pracownika. Ci ludzie rzeczywiście o to dbają – dodawał.

Według niego, “festiwal będzie okazją do dawania świadectwa”.

Jak podkreślał, ”Pismo Święte nie jest bezpośrednio księgą, która nam powie jak założyć biznes, ale jak żyć uczciwie – na pewno znajdziemy wiele takich fragmentów”.

I Festiwal  Katolickiej Nauki Społecznej
„Od teorii do praktyki”
5-6 października 2017 r.
Pałac Prymasowski (Hotel Bellotto)
ul. Senatorska 13/15 Warszawa

WIĘCEJ INFORMACJI: http://www.festiwalkns.pl/

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz pozostałe odcinki na https://www.salvetv.pl/multimedia/tem….

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych – przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

 

mk/SalveTV

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#biznes, #dobro wspólne, #Festiwal katolickiej Nauki Społecznej, #Festiwal KNS, #katolicka nauka społeczna, #katolik, #KNS, #Kościół, #polityka, #przedsiębiorca, #Salve TV, #slider, #społeczeństwo