Przynależność cywilizacyjna Rosji. Światłocienie - o polityce i społeczeństwie współczesnego świata

2023/02/21
O EUROPIE I NIE TYLKO 1
Grafika Mariusz Huk

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej rozmowy "Światłocienie - o polityce i społeczeństwie współczesnego świata", przygotowanej we współpracy z Katedrą Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem spotkania była przynależność cywilizacyjna Rosji w kontekście wojny na Ukrainie.

Mija rok od rosyjskiej pełnoskalowej inwazji na Ukrainę, okoliczność ta jest wystarczającym pretekstem do szerszej cywilizacyjnej analizy. O rosyjskiej cywilizacji i jej kontekstach historycznych, kierunkach polityki tego kraju, o przeszłości i o tym w jakim kierunku może zmierzać rozwój sytuacji w Rosji, jaką funkcję w tym kraju pełni prawosławie?

O tym dyskutowali we wrocławskim studio Centrum Medialnego prof. Piotr Grabowiec, dr Jakub Bornio i dr Paweł Wróblewski. Nasi goście nie unikali przy tym odnoszenia się do dorobku polskiej nauki o cywilizacjach, w trakcie spotkania nie brakło odniesień choćby do Feliksa Konecznego.

Materiał jest pierwszym efektem współpracy naszego Centrum z Katedrą Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego https://www.facebook.com/kseuwr

Zapraszamy do wysłuchania!

 
/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Rosja #Ukraina #wojna #wojna Ukraina #Koneczny #Uniwersytet Wrocławski #polityka #cywilizacja #Jakub Bornio #Piotr Grabowiec #Paweł Wróblewski #Światłocienie - o polityce i społeczeństwie współczesnego świata
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej