Muzyka i historia w częstochowskich świątyniach

2018/08/23
muzyka.jpg

Odkrywanie historii zabytków Częstochowy przy dźwiękach pięknej, krystalicznej muzyki a cappella. Połączenie nowoczesności z tradycją, historii z muzyką, fotografii z architekturą w wyjątkowym festiwalu “Muzyka w Świątyniach”.

Projekt zostanie zrealizowany przez profesjonalnych muzyków Filharmonii Częstochowskiej – Chór Collegium Cantorum, w trzech częstochowskich Kościołach: w Kościele p.w. Najświętszego Imienia Maryi, Kościele św. Jakuba oraz w Kościele św. Zygmunta w dniach 13 – 18 września 2018 r.

“Muzyka w Świątyniach” to swoisty muzyczny wehikuł czasu, którego głównym celem jest zaznajomienie publiczności z historią częstochowskich świątyń i częstochowską muzyką sakralną. Historyczne informacje, fotografie i ciekawostki prezentowane będą w formie nowoczesnych, multimedialnych prezentacji. Ponad to, projekt zakłada zamontowanie w Kościołach specjalnie przygotowanego oświetlenia, którego celem będzie wydobycia ze Świątyń najpiękniejszych elementów, zwrócenie uwagi publiczności na walory architektoniczne i artystyczne znajdujące się w każdym z Kościołów.

„Muzyka w Świątyniach” ma na celu odkrywanie ciekawych zagadnień historycznych i zaznajamianie mieszkańców miasta z bogatą historią zabytków Częstochowy, a co najważniejsze budowanie tożsamości i świadomości regionalnej mieszkańców Częstochowy. Przedstawianie archiwalnych, niedostępnych na co dzień zdjęć Miasta wzbudzi zainteresowanie mieszkańców, rodzin, których korzenie osadzone są w mieście i regionie, jednocześnie zapewniając komunikatywność przekazu.

Podczas koncertów promowana będzie twórczość wybitnych polskich kompozytorów związanych z Częstochową.

 

Wstęp wolny!

Szczegóły na: instytutsztuki.com

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#częstochowa #festiwal #Kościół #muzyka #muzyka sakralna
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej