Poloniewicz Zbigniew

Zbigniew Połoniewicz

Zbigniew Połoniewicz Przewodniczący Oddziału Okręgowego Białostocko - Olsztyńskiego Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".  Teolog, publicysta. 

Połoniewicz: W realu. We Francji wciąż bije serce wiary
2023/5/23

I choć wciąż dochodzi do fizycznego niszczenia świątyń i kaplic, oraz mimo restrykcyjnych przepisów zabraniających sprawowania kultu w miejscach publicznych, we Francji wierni powoli budzą się do życia duchowego. Odradza się wiara.

Połoniewicz: Ponury cień Rosji
2023/4/14

W Rosji wszędzie i zawsze styka się – Zachód i Wschód: cywilizacja i pierwotny koczownik, kościół i „dawni bogowie”, romantyzm i zbrodnia.

Myśli wokół 160. rocznicy Powstania Styczniowego
2023/2/7

160 lat temu zmagał się polski żywioł ze znienawidzonym ciemiężcą, który Naród Polski pozbawił prawa do własnego państwa. I tak, jak ta nierówna, partyzancka wojna trwała jeszcze przez następny rok, tak obchody rocznicowe winny trwać dwa lata.

Połoniewicz: Rozpędzone przemijanie
2022/10/31

Próbujemy wracać pamięcią i zaglądać w przeszłość, gdy byliśmy razem. Lecz w przeszłości nas – żywych przecież już nie ma. Nie ma tam też powrotu. Pozostały groby z zamkniętą w nich pamięcią.

Kolejna agresja na cmentarnym froncie?
2022/3/7

"Moi Drodzy, jeśli wiedzielibyście coś więcej, jeśli macie jakieś wiadomości o losie POLSKICH CMENTARZY WOJENNYCH, zarówno tych na terenie Federacji Rosyjskiej w Katyniu i w Miednoje, jak i tych pod ostrzałem na Ukrainie w Charkowie i Bykowni, piszcie."

Zbigniew Połoniewicz: 103-lecie Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego
2022/2/21

Jeszcze wokół Wielkiego Jubileuszu 100-lecia Niepodległości Polski

Z. Połoniewicz: Nie ma powodów do świętowania
2022/2/18

Bezgłośnie minęło wspomnienie daty 26 listopada 1991 roku, kiedy to Polska została przyjęta do Rady Europy. Jeszcze wtedy uważaliśmy, że w rodzinie państw europejskich będziemy traktowani jako partnerzy. Równi pośród równych. Niestety, 17 lat po przystąpi…

Zbigniew Połoniewicz: Rocznicowa zaduma nad Świętem Niepodległości. Współczesne „zielone ludziki” zawitały do Polski
2021/11/11

Byłem przekonany do kwietnia 2014 roku, że zielone ludziki można spotkać jedynie w baśniach dla dzieci, bądź w powieściach na pograniczu political i sciente fiction (vide: Krzysztof Boruń, „Małe zielone ludziki”). Srodze się jednak pomyliłem. Niedawne don…

Zbigniew Połoniewicz: Pięćdziesiąt lat pozbawienia wolności
2021/5/12

W kolejną rocznicę zakończenia II wojny światowej...

Zbigniew Połoniewicz: Jubileusz nie do końca uroczysty – sowieccy Polacy?
2020/10/7

Dobiega końca rok bogaty w wielkie polskie rocznice. Pośród nich ta „zwycięska”, z cudowną pomocą Matki Bożej, przed którą truchlały z przerażenia i uciekały hordy obdartych azjatyckich barbarzyńców. Nieśli na bagnetach zarazę gorszą od dzisiejszego Sars-…

© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej