Moc książek, ale nie tylko! Relacja z Targów Wydawców Katolickich

2023/04/21
CCH 5288
Fot. Marta Karpińska

Wczoraj rozpoczęły się XXVIII Targi Wydawców Katolickich. Do niedzieli w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie na wszystkich odwiedzających czeka ogromny wybór wartościowych lektur, ale nie tylko!

Tematy przewodnie tegorocznych Targów to „Wierzę w Kościół Chrystusowy” (temat roku liturgicznego), Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, Rok Mikołaja Kopernika, Rok Jana Matejki, 60-ta rocznica encykliki „Pacem in Terris”. 120 wydawców, których publikacje możemy przejrzeć i zakupić na tym wyjątkowym wydarzeniu to nie wszystko! Organizatorzy przygotowali wiele spotkań autorskich, których plan znajdziecie TUTAJ.

Targom towarzyszą również bezpłatne projekcje wartościowych filmów. Plan pokazów publikowaliśmy TUTAJ. Przewidziane też są koncerty.

Na Targach Wydawców Katolickich coś dla siebie znajdą nie tylko mole książkowe, bo nabyć można też modlitewniki, obrazy, różańce, świece zapachowe, puzzle, notesy, kubki, muzykę oraz filmy i wiele wiele więcej. Jest też wątek edukacyjny, ponieważ wydarzeniu towarzyszy wystawa poświęcona encyklice papieża Jana XXIII pt. „Pacem in Terris. Wielka Karta Pokoju”, przygotowana przez Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego oraz lubelski odział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Nagrody FENIKS 2023

W dniu otwarcia, 20 kwietnia ogłoszono laureatów Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Wyróżnienie w kategorii "Kościół wobec współczesności” otrzymała publikacja wydana przez Instytut Wydawniczy PAX - „Zmierzch uniwersalności", autorstwa Chantal Delsol. Książka wskazuje, co stanowi sedno konfliktu pomiędzy Zachodem i wieloma kulturami zewnętrznymi, a także między Zachodem i pewnymi kulturami istniejącymi na jego obszarze: pokusa narzucenia ładu moralnego.

Zapraszamy na stoisko 75, gdzie można się zapoznać z ofertą oraz kupić książki Wydawnictwa PAX, m.in. pozycję "Etyka w biznesie i katolicka nauka społeczna" pod redakcją Daniela K. Finna, która wczoraj weszła do sprzedaży.

 

Tegoroczne Targi Wydawców Katolickich wracają do swojego tradycyjnego terminu i odbywają się w drugim tygodniu po Wielkanocy, a w dzień ich zakończenia – 23 kwietnia – przypada Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Tego dnia o godzinie 12.30 w Katedrze Warszawsko-Praskiej będzie miała też miejsce uroczysta Msza święta w intencji autorów, wydawców i czytelników. Przewodniczyć jej będzie kard. Gerhard Muller, emerytowany Prefekt Kongregacji Nauki i Wiary.

 

Koszt biletów na Targi jest niezmiennie ten sam od ich drugiej edycji:
Dzieci do lat 7, bibliotekarze, księgarze, dziennikarze – bez opłaty
Dzieci i młodzież, emeryci i renciści – 1 zł
Dorośli – 3 zł
Bilet rodzinny – 5 zł
Bilet na wszystkie dni targowe – 6 zł

 

Patronem objęli Targi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ks. abp. Stanisław Gądecki.

 

/ab

CCH 3673 kwadrat

Aleksandra Bilicka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, studentka kulturoznawstwa. Pasjonuje się sztuką, kulturą i podróżami.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Targi Wydawców Katolickich #Warszawa #książka #Instytut wydawniczy pax #PAX #Zamek Królewski w Warszawie #Stowarzyszenie Wydawców Katolickich
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej