Już niebawem XV Spotkanie Młodych z Biblią!

2022/05/4
Spotkanie Mlodych z Biblia
Grafika: Ewa Makowska

Już w przyszłym tygodniu, w Częstochowie, będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - XV Spotkanie Młodych z Biblią. Będzie to okazja do zgłębienia treści Pisma Świętego oraz poznania nowych osób dla finalistów etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijne organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" nieprzerwanie od ponad dwudziestu pięciu lat. Zakres merytoryczny każdej edycji jest inny, ale dzięki temu skłania młodych ludzi do zgłębiania treści Pisma Świętego. Tegoroczna edycja oparta została na treści Księgi Jeremiasza oraz Pierwszym i Drugim Liście św. Piotra. Etap diecezjalny wyłonił trzyosobowe reprezentacje uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy 30 i 31 maja będą przystępowali do etapu ogólnopolskiego OKWB w Niepokalanowie.

Spotkanie Młodych z Biblią organizowane jest zawsze w okolicach 13 maja. Ma symbolicznie przypominać o cudzie ocalenia życia papieża Jana Pawła II, który na Jasnej Górze pozostawił jedną z najcenniejszych relikwii - przestrzelony pas swej papieskiej sutanny.

/em

2 Ewa Makowska 2

Ewa Makowska

Miłośniczka dobrej literatury oraz produkcji filmowych. 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#OKWB #Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #Radio Jasna Góra #Radio Civitas Christiana #spotkania młodych #Spotkanie Młodych z Biblią #Jasna Góra #Częstochowa #Pismo Święte #Księga Jeremiasza #Listy Św. Piotra
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej