Po godzinach

W kilku słowach...: Rozmowa z bp. Krzysztofem Włodarczykiem cz.1
2021/9/23

Gościem audycji „W kliku słowach…” jest bp Krzysztof Włodarczyk - Biskup Pomocniczy Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie oraz Członek Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. W rozmowie z Mateuszem Gawroń…

W kilku słowach...: Księga Jeremiasza i Listy św. Piotra
2021/9/17

Mateusz Gawroński w rozmowie z dr Danutą Piekarz, porusza wątki dotyczące proroka Jeremiasza, dzisiejszych proroków, a także relacji między św. Piotrem i św. Pawłem.

Rok Polski Zofii Kossak: Wrzesień miesiąc pogody i klęski
2021/9/7

O wierze i obyczajach związanych z wrześniem w kolejnej odsłonie poetyckiego kalendarza inspirowanego "Rokiem polskim" Zofii Kossak opowiadają: dr hab. Małgorzata Nowak-Barcińska i ks. dr Grzegorz Gołąb, z gościnnym udziałem Krzysztofa Wojciechowskiego.

W kilku słowach....: Na misjach w Ekwadorze
2021/9/5

Rozmowa Mateusza Gawrońskiego z gościem zza oceanu! Po drugiej stronie mikrofonu, w kilku słowach opowie o sobie, swojej pracy, służbie i o miejscu, w którym żyje o. Michał Sabatowski, franciszkanin z Prowincji Gdańskiej, misjonarz pracujący w Ekwadorze.

Gwiazdy i wieniec - Rok polski Zofii Kossak [nagranie]
2021/8/5

"Sierpień...gwiazdy i wieniec. Bogactwo wróżb świadczy o znaczeniu tej pory. Od zarania dziejów do niedawnych czasów Polska była krajem rolniczym. Nie dziw więc, że głosem ziemi przesiąkły jej kultura i obyczaje. Żniwa stanowiły centralny punkt roku".

Woń istoty lata - Rok polski Zofii Kossak [nagranie]
2021/7/12

"Lipiec w kolejności miesięcy wypada siódmy. Rok bieżący, który dotychczas uchodził za młody, mający wiele czasu przed sobą do spełnienia poczynionych obietnic, zrealizowania ludzkich pragnień - staje się kusy, przyspiesza biegu. Koniec rozłąki wyśniony p…

Krzysztof Niemczyk: Co z tym czytelnictwem w Polsce?
2021/6/29

Mogłoby się wydawać, że wraz z dłuższym przebywaniem w domach, brakiem możliwości wyjścia do kina, teatru czy na kręgle, co było wywołane pandemią, poziom czytelnictwa w Polsce drastycznie wzrośnie.

Elżbieta Frąckowiak: Liban. Laboratorium niełatwej jedności
2021/6/17

To w chwilach największej kruchości i zranienia jesteśmy najprawdziwsi, zaczęła swój artykuł o libańskiej rewolucji Nicole Hamouche, znajoma dziennikarka, 30 października 2019 roku - dziesięć dni po moim przyjeździe do tego kraju.

Pięciu różnych ojców: jeden pyta, reszta odpowiada [nagranie]
2021/6/23

Wcale nie z okazji Dnia Ojca, ale krążąc wokół tematyki "tatą być...". Czy jest chociaż jedna rzecz, w której tata jest lepszy od mamy? Co zrobić, by w życiowej gonitwie znaleźć czas dla dzieciaków? I czy pozostawienie taty z czwórką dzieci grozi katastro…

Miesiąc najkrótszych nocy i najdłuższych dni - Rok polski Zofii Kossak [nagranie]
2021/6/9

Kolejny odcinek poetyckiego kalendarza na podstawie "Roku polskiego" Zofii Kossak, tym razem poświęcony czerwcowi.

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej