O obecnej kumulacji końców światów, nadciągającej rewolucji, mentalności Polaków i potrzebie zbudowania Wielkiej Polski – z redaktorem Rafałem A. Ziemkiewiczem rozmawia Marta Karpińska.
O obecnej kumulacji końców światów, nadciągającej rewolucji, mentalności Polaków i potrzebie zbudowania Wielkiej Polski – z redaktorem Rafałem A. Ziemkiewiczem rozmawia Marta Karpińska.
Łatwiej nam będzie wejść w rzeczywistą przyjaźń z Jezusem, jeśli mamy szczęście doświadczyć prawdziwej przyjaźni z drugim człowiekiem. A nawet jeśli nie jest ona idealna, to wyjść od niej i abstrahując od tych złych naleciałości, wiedzieć, jak wejść w zaż…
O katastrofalnej polityce zagranicznej koalicji 13 grudnia opowiada Piotr Sutowicz w nowym odcinku z serii "(Za)krótko".
"Drodzy moi widzowie, należy się cieszyć, że ABW, CBŚ, CBA i inne instytucje nie weszły do naszych mieszkań. Wszak kierując się tą logiką minister Romanowski jako nieoczekiwany gość wieczerzy wigilijnej mógł przyjść do każdego z nas..." - o gorszących sce…
A woman must have a purse of her own – wołała ponad sto lat temu amerykańska sufrażystka Susan Anthony. Dzisiaj kobiety mają nie tylko własne portmonetki, jeżdżą autobusami i noszą spodnie, za co w średniowiecznym Wrocławiu z pewnością byłyby zamknięte, j…
Gdyby nieustannie, sekunda po sekundzie, towarzyszyła nam muzyka, to albo by spowszedniała, albo doprowadziła do szału. Człowiek potrzebuje harmonii, spokoju i właśnie tej ciszy, aby móc tworzyć. To go wewnętrznie integruje, dzięki czemu może przekazać in…
W nowym odcinku z serii felietonów (Za)krótko Piotr Sutowicz z pozycji przeciwnika subwencji mówi o subwencjach dla partii.
Czy kolędy i kolędowanie potrafią skutecznie współzawodniczyć z popularnością utwórów muzycznych na portalach internetowych takich jak YouTube lub Spotify? Okazuje się, że słuchanie (a dokładniej odsłuchiwanie) kolęd ma się całkiem dobrze.
W przypadku św. Mikołaja mamy do czynienia z największą podróbką wszech czasów. A wyrośnięty krasnal nie ma nic wspólnego ze świętym biskupem z pierwszych wieków chrześcijaństwa. „Świętego” krasnala – jak nietrudno przecież zgadnąć – wymyślili amerykańscy…
Odkąd świat jest światem w każdej epoce można zaobserwować konflikt pokoleń, uwidaczniający się najczęściej w tym, że ludzie starsi narzekają na młodszych. Już starożytni filozofowie negatywnie oceniali współczesną sobie młodzież, a Arystoteles miał nawet…