Kultura

Piec piąty - platforma multimedialna o świętej Urszuli
2021/4/18

Gdy św. Urszula Ledóchowska po raz pierwszy zobaczyła Pniewy, miała wykrzyknąć „Cztery kąty i piec piąty”. Nie był to okrzyk radości, a raczej westchnienie żalu nad zniszczonymi i zrujnowanymi budynkami w Pniewach. To właśnie ten „piec piąty”, stał się na…

Marta Kowalczyk: Książki w wersji #Insta
2021/4/12

Insta Novels – adaptują klasyczną literaturę do formatu Instagram Stories. Na pewno jest to najnowocześniejsza platforma służąca do prezentowania zasobów literatury.

W rocznicę śmierci Zofii Kossak... Przez nasz pryzmat
2021/4/9

Zofia Kossak zmarła 9 kwietnia 1968 roku  w Bielsku Białej. Zofia Kossak jest autorką m.in.: "Pożogi", "Błogosławionej winy", "Krzyżowców", "Bursztynów", "Roku polskiego".

Marta Chroromańska: Prawość prawa - recenzja 24. numeru czasopisma „Chrześcijaństwo-Świat-Polityka”
2021/4/8

Czy temat 24. numeru czasopisma Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Chrześcijaństwo-Świat-Polityka”, zatytułowanego „Prawość prawa” to tautologia, puste rozważania oczywistości?

Katarzyna Wójcik: Pieta - współczujące oblicze Matki
2021/4/7

Należy do najbardziej przejmujących a zarazem rozpowszechnionych przedstawień sztuki chrześcijańskiej. W języku włoskim słowo pietà oznacza współczucie, miłosierdzie albo litość, co wyraźnie określa charakter związanego z tym tematem rozpamiętywania. "Wsz…

Ewa Urbanek: Film „Polski El Greco”
2021/4/6

El Greco to bez wątpienia jeden z najważniejszych oraz najbardziej rozpoznawalnych artystów w historii. Jako malarz, rzeźbiarz czy architekt stał się postacią charakterystyczną dla nurtu, jakim był manieryzm. Ślady jego działalności znajdujemy również tu,…

Zuzanna Szałek: Aplikacja Logos Biblia
2021/4/6

Jak jeszcze lepiej poznać Pismo Święte? Z angielską aplikacją Logos Biblia, która od 1992 roku stanowi elektroniczną bibliotekę dla chrześcijan, pasjonujących się studiowaniem biblijnych zapisów.

Marta Kowalczyk: Między karą a wolnością - recenzja książek z serii „Klasyka wychowania”
2021/4/6

Kiedyś stawiano na strach. Ale autorytarne metody wychowawcze zawiodły.
I dzieci, i rodziców. Na antypodach pojawiła się wizja partnerstwa i swobody. Ale te rzekome bezstresowe rozwiązania, ograniczające autorytet rodzica, zaowocowały po prostu brakiem w…

Premiera! IV i ostatni tom „Krzyżowców” w formie audiobooka!
2021/3/4

Wsłuchaj się w niesamowitą historię! IV tom trylogii „Krzyżowców” - „Jerozolima wyzwolona” od 5 marca dostępny jest w formie audiobooka. To ostatnia część z czterech, których będzie można posłuchać w formie audio w serwisie Audioteka.

Ks. prof. Marek Lis - Kino i wartości - odc. 5 z cyklu "Dusza nakręcona" [nagranie]
2021/2/25

W ramach cyklu "Dusza nakręcona - kino a wiara, religia i wartości" filmoznawca i teolog ks. prof. Marek Lis przedstawia kolejne zagadnienia z pogranicza filmu i religii. Odcinek piąty - "Kino i wartości".

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej