Wkrótce finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

2017/06/2

Przed nami 21. finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbędzie się w dn. 5-6 czerwca br. w Niepokalanowie. W ostatecznych eliminacjach spotka się 130 finalistów – przedstawicieli wszystkich diecezji wyłonionych w ramach wcześniejszych etapów konkursu z prawie 30 000 wszystkich uczestników.

Na program tegorocznego finału konkursu biblijnego złożą się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpią wszyscy finaliści, oraz część ustna, zaplanowana na drugi dzień pobytu w Niepokalanowie. Do drugiego etapu może awansować 7 uczestników, którym najlepiej powiedzie się w teście. Spośród nich komisja konkursowa na podstawie losowanych zestawów pytań wyłoni troje zwycięzców tegorocznego konkursu.

Dwudniowy finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbywa się corocznie w Niepokalanowie.

W drugim dniu pobytu od rana uczestnicy będą mogli zwiedzić z przewodnikami Niepokalanów, a o godz. 11.00 wezmą udział w Eucharystii, którą w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask będzie sprawował o. Wiesław Pyzio, prowincjał Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Warszawie, oraz kapłani związani z konkursem biblijnym.

Po Mszy św. w auli św. Bonawentury nastąpi odczytanie protokołu części pisemnej konkursu i siedmioro wyłonionych na jej podstawie uczestników przystąpi do części ustnej, by rywalizować o miejsca na podium. Zakres pytań finałowych obejmie Księgę Daniela i Apokalipsę św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i słownikiem pojęć.

Najlepsi mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia bez egzaminów wstępnych studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia i matematyka. Laureaci wraz z katechetami udadzą się także na zagraniczne pielgrzymki, m.in. do Ziemi Świętej i Rzymu. Fundatorem głównych nagród w finale jest firma Grupa INCO S.A. i Biuro Podróży TRYNITY.pl

Poza eliminacjami konkursowymi uczestnicy wezmą udział w nabożeństwie Bożego Słowa oraz wysłuchają koncertu Małgorzaty Hutek. Artystka znana w ostatnim czasie z udziału w superprodukcji BIBLIA AUDIO Krzysztofa Czeczota zaprezentuje autorski program Ufam Tobie. Psalmy Dawidowe.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej należy do sztandarowych działań Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i stanowi konkretną formę dotarcia ze słowem Bożym do szerokiego grona młodych.

Marcin Kluczyński

 


PROGRAM FINAŁU XXI OGÓLNOPOLSKIEGO
KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

5 czerwca 2017 r. (poniedziałek)

10.30-11.30 Przyjazd i zakwaterowanie

12.30-13.30 Obiad (Dom św. Teresy od Dzieciątka Jezus)

14.00 Nabożeństwo Słowa (Kaplica św. Maksymiliana)

15.30-16.30 ETAP PISEMNY (AULA ŚW. BONAWENTURY)
Spotkanie z Opiekunami (Aula Misterium Męki Pańskiej)

16.45-17.45 Kolacja (Dom św. Teresy od Dzieciątka Jezus)

19.00 Koncert Małgorzaty Hutek – „Ufam Tobie. Psalmy Dawidowe” (AULA ŚW. BONAWENTURY)

21.00 Apel Jasnogórski (Przy pomniku św. Maksymiliana, przejście do ołtarza polowego)
6 czerwca 2017 r. (wtorek)

8.00-9.30 Śniadanie (Dom św. Teresy od Dzieciątka Jezus)

9.30-10.30 Zwiedzanie Niepokalanowa

11.00 Eucharystia (Bazylika NMP)

Pamiątkowe zdjęcie (schody przed Bazyliką)

12.30 Ogłoszenie wyników części pisemnej

ETAP USTNY (AULA ŚW. BONAWENTURY)
WRĘCZENIE NAGRÓD
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE

13.45 Obiad (Dom św. Teresy od Dzieciątka Jezus)

 

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Biblia #konkurs biblijny #Małgorzata Hutek #młodzi #młodzież #news #Niepokalanów #olimpiada #Pismo Święte #XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej