Milion Europejczyków za życiem

2013/09/13

Czy milion Europejczyków przekona Komisję Europejską do zaprzestania wydawania milionów euro na zabijanie nienarodzonych? Dowiemy się o tym już wiosną przyszłego roku, gdy organizatorzy Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z Nas” będą mieli szansę zmienić prawo całej Europy.

Obywatele Unii Europejskiej oficjalnie przemówili. Wszystko dzięki narzędziu Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej nakazującemu Komisji Europejskiej wysłuchanie każdej propozycji prawnej, pod którą podpisze się co najmniej milion obywateli z minimum siedmiu krajów Europy.

JEDEN Z NAS infografika
Oddolny głos Europejczyków to „tak” w obronie godności człowieka i wartości życia ludzkiego. Inicjatywa, która zebrała wokół siebie wymagane poparcie, nosi nazwę “Jeden z nas”. Jej celem jest zaprzestanie finansowania z unijnych pieniędzy projektów związanych z niszczeniem ludzkich embrionów oraz wykonywaniem aborcji.

JEDEN Z NAS tort i statystyki

Największa ilość głosów została zebrana we Włoszech i w Polsce, ale sukcesem jest również to, że wymagane ustawowo minimum ważności spełniło 11 krajów członkowskich na wymaganych 7. Teraz czekamy na wysłuchanie publiczne, które odbędzie się wiosną przyszłego roku, gdzie organizatorzy Inicjatywy dzięki poparciu miliona Europejczyków będą mieli szansę zmienić prawo całej Unii Europejskiej.

Zbieranie głosów za inicjatywą “Jeden z nas” trwa jeszcze do końca października. Więcej szczegółów na www.jedenznas.pl.

 

 

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jeden z Nas
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej