Aplikacja na szlaku Bitwy Warszawskiej

2018/08/7
quest-background1.jpg

“Szlak Bitwy Warszawskiej 1920” to wyprawa w nieodległą przeszłość, niespełna sto lat wstecz w czasy, kiedy decydowała się przyszłość Polski, a także całej Europy.

Brytyjski polityk i dyplomata Edgar D’Abernon uznał Bitwę Warszawską za 18. przełomową bitwę w dziejach świata. W sierpniu 1920 r. polska armia powstrzymała pochód rewolucji bolszewickiej na Zachód. Patrząc na pola bitew w Ossowie czy Radzyminie, miejsca pamięci na warszawskiej Cytadeli, czytając o wyjątkowym zaangażowaniu ludności cywilnej w obronę Płocka, trudno nie zastanawiać się, co zdecydowało o zwycięstwie Polaków. Cud? Genialna strategia? Determinacja obrońców?

Aplikacja przybliża tematykę „Cudu nad Wisłą” w kilku wątkach, każdy z 7 questów (zadań) opowiada nieco inny temat. Ale wszystkie przedstawione są w bardzo ciekawy sposób, łącząc edukację z dobrą zabawą.

W 2016 roku dla wybranych miejsc na szlaku zostały opracowane questy. Motywem przewodnim każdego questu jest nawiązanie do wydarzeń z 1920 roku.

 

Szlak Bitwy Warszawskiej 1920 roku został opracowany przez Mazowiecka Regionalną Organizację Turystyczną w partnerstwie z Zielonkowskim Forum Samorządowym. W ramach realizacji przedsięwzięcia zostało wykonane oznakowanie szlaku w terenie, umieszczone tablice informacyjne przy obiektach, wydane przewodniki. Szlak zachęca turystów do odwiedzenia miejsc na Mazowszu związanych z Bitwą Warszawską.

Dzięki przeniesieniu questów do interaktywnej rzeczywistości aplikacja może dostarczyć turystom i mieszkańcom regionu dodatkową moc wrażeń oraz zapewnić ciekawą przygodę, łącząc świat rzeczywisty z wirtualnym.

Dzięki połączeniu zwiedzania z elementem gry terenowej/questu urozmaicamy pobyt, dając dodatkową moc zabawy szczególnie rodzinom z dziećmi. Podczas zwiedzania użytkownicy rozwiązują zadania przypisane do konkretnej lokacji. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi otrzymują punkty.

 

Użytkownicy, rozwiązując quest w aplikacji mobilnej, rozwiązują po drodze zadania, które są  przypisane do danej lokacji. Rodzaje zadań mogą być różne np. tekstowe, obrazkowe lub liczbowe. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania otrzymują punkty oraz wskazówki dojścia do kolejnego miejsca. Po rozwiązaniu wszystkich zadań zostaje odkryte hasło główne questu.

Aplikacja została wykonana na systemy Android i iOS i wykorzystywała geolokalizacje oraz podkłady mapowe OpenStreetMaps, Google maps).

Adresy internetowe aplikacji:

https://itunes.apple.com/us/app/szlak-bitwy-warszawskiej-1920

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.ctadventure.szlakbitwy

mak

Marta Kowalczyk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#aplikacja #Biwa Warszawska
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej