Bochnia: spotkanie opłatkowe

2019/01/11
p1280122.jpg

„Niech dziecię Narodzone rozproszy wszelkie mroki Waszego życia i napełni je światłem radości, miłości i pokoju”.

W sobotnie popołudnie w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Bochni przy ul. Białej 1, kolędą „Bóg się rodzi” zostali powitani zaproszeni Goście oraz członkowie i sympatycy KSCCh.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością m. in. Radny Sejmiku Małopolskiego Stanisław Bukowiec, Starosta Bocheński Adam Korta, asystent Posła na Sejm Józefy Szczurek Żelazko, sekretarza stanu w MZ, Elżbieta Adamska, Przewodniczący Rady Miasta Bochni Bogdan Kosturkiewicz i reprezentujący Burmistrza Miasta Bochni Marek Maciuszek, Radni Powiatu i Miasta Bochni, Asystent Oddziału KSCCh w Bochni ks. dr Marek Mierzyński, Przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Krakowie Stanisław Pażucha oraz dyrektor Oddziału Okręgowego KS „CCh” Mateusz Zbróg, Komendant Policji w Tarnowie Mariusz Dymura, Zarząd Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej Dyrektorzy i kierownicy instytucji i placówek współpracujących z KSCCh w Bochni: DPS, PCPR, WZT, MZON, Kropla Dobroci, NSZZ „Solidarność”.

Zostały odczytane życzenia Świąteczne i Noworoczne, które na adres Oddziału KSCCh w Bochni przysłali: Doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy ds. kultury fizycznej i sportu Piotr Nowacki, Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, Jego Ekscelencja ks. biskup Leszek Leszkiewicz, Władze Naczelne KSCCh w Warszawie podpisali je: Sławomir Józefiak i Przewodniczący KSCCh Tomasz Nakielski i od wielu jeszcze innych osób i Instytucji.

Uczestnicy wysłuchali programu artystycznego kapeli Gwarki Bocheńskie i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni pod kierownictwem Andrzeja Lisa i Wojciecha Trzeciaka.

Po występach artystycznych uczestnicy spotkania połamali się opłatkami które poświęcił ksiądz dr asystent Marek Mierzyński.

Wszyscy uczestnicy tradycyjnego corocznego spotkania opłatkowego podkreślali znakomitą, rodzinną atmosferę nie tylko tego spotkania, ale i samej siedziby Stowarzyszenia i jego działalności.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Bochnia #Boże Narodzenie #opłatek #spotkanie #spotkanie opłatkowe #życzenia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej