Już dziś w Niepokalanowie rozpoczynamy Finał 27. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

2023/06/5
plakat A3 poziom konkurs wiedzy ScaleWidthWzgyMF0
Fot. Instytut Biblijny Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana"

Już dziś w Niepokalanowie na terenie Klasztoru Ojców Franciszkanów rozpoczynamy Finał 27. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. 120 uczestników przyjeżdża ze wszystkich polskich diecezji, by przystąpić do części pisemnej Konkursu.

Siedmiu najlepszych laureatów awansuje do części ustnej finału i zawalczy o nagrody główne jakimi są: pielgrzymki do Ziemi Świętej, pielgrzymki do Wilna, indeksy na uczelnie m.in. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Katolicki Uniwersytet Lubelski  Jana Pawła II, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczestnikom towarzyszyć będzie łącznie 105 katechetów.

Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą – Celebracją Bożego Słowa, która poprowadzi Ksiądz Dariusz Kucharek – biblista z Drohiczyna. Świadectwem swój posługi podzieli się ksiądz Rafał Kaniecki- Kanclerz Kurii Biskupiej Ordynariatu Polowego w Polsce. W czasie gdy uczniowie przystąpią do części pisemnej testu, który składa się z 45 pytań, katecheci spotkają się księdzem prof. Mirosławem Jasinskim, członkiem komisji Konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Franciszkański Rapp Session, pomoże rozluźnić się uczestnikom, podczas swego koncertu i wspólnej modlitwy. Następnymi punktami programu są spotkania z Michałem Kondratem- reżyserem filmu ”Prorok” oraz jego aktorami, a także z przedstawicielami Fundacji Aniołów Miłosierdzia i Siostrą Michaelą Rak. Zwieńczeniem dnia będzie wspólna modlitwa, czyli Apel Jasnogórski, któremu przewodniczył będzie Gwardian Klasztoru – o. Mariusz Słowik. Na koniec pierwszego dnia odbędzie się nocna projekcja filmu Prok.

We wtorek najważniejszą częścią Finału jest wspólna Eucharystia w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, której przewodniczył będzie Ks. Abp Adrian Galbasa Metropolita Katowicki. Po niej nastąpi Gala Finałowa, w której udział wezmą zaproszeni goście, partnerzy projektu, przedstawiciele uczelni. W pierwszej połowie dnia uczestniczący będą mieli możliwość zwiedzania obiektów Klasztoru w Niepokalanowie, skorzystania z atrakcji prezentowanych w Miasteczku OKWB oraz modlitwy w Kaplicy Adoracji. Podczas całego wydarzenia będzie możliwość goszczenia się w kawiarence OKWB, przygotowanej specjalnie dla naszych uczestników.

Organizatorzy przygotowali również drugą edycje konkursu fotograficznego OKWB – jakby to ująć?, którego przedmiotem Konkursu są fotografie wykonane w czasie Finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie. Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa. Poszczególne elementy wydarzenia będą transmitowane:

Link do transmisji Mszy świętej 6 czerwca 2023 r. o godz. 11:00: https://youtu.be/gMnWLAZztQU

Oraz po niej Gala Konkursu: https://www.youtube.com/live/J-QkQcF37GI?feature=share

 

/ab

Zalewska

Agnieszka Zalewska

Członkini Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” oraz dyrektor Instytutu Biblijnego, który jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Pasjonuje się śpiewem i lubi ludzi, którymi się otacza.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#OKWB #Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej #Niepokalanów #finał konkursu biblijnego
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej