Maraton Biblijny w Szczecinie

2014/12/10

Pod hasłem “Podziel się Słowem” odbyło się 26 listopada 2014 w szczecińskiej Bazylice św. Jana Chrzciciela wielogodzinne czytanie Pisma Świętego.

Wydarzenie zorganizowano w Archidiecezjalnym Tygodniu Słowa Bożego, który przypada od Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata do I Niedzieli Adwentu. Jak mówią organizatorzy, w tej inicjatywie chodzi o to, aby o Słowie Bożym mówić, czytać je, modlić się, rozważać oraz dzielić się nim – dosłownie, aby inni mogli słuchać.

– Rozpoczęliśmy o godz. 6 rano, odmawiając przy odsłoniętym obrazie Matki Bożej, Litanię do NMP. Następnie uroczyście wniesiono księgę Pisma Świętego i przy zapalonym Paschale czytaliśmy (z niewielkimi przerwami) do godz. 18.00, każda osoba po ok. 10 minut na głos – relacjonuje Bernarda Korycko ze szczecińskiego “Civitas Christiana”.

W czytanie Pisma Świętego włączyło się 75 osób, wielu natomiast słuchało. Oprócz parafian, na maraton przybyła młodzież i katecheci z 3 szkół ponadgimnazjalnych. Wydarzenie to było także okazją do rozpowszechnienia informacji o kolejnej inicjatywie Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” – Podziel się Słowem (więcej o tej akcji na: facebook.com/darmodostaliscie).

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Biblia #civitas christiana #szczecin
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej