Relacja z Kijowa - opowiada ks. Mateusz Adamski

2022/03/15
Mateusz Adamski Kijow
Żródło: kmc.in.ua

Połowa mieszkańców Kijowa wyjechała z miasta w obawie przed działaniami militarnymi. Wrażenie grozy, spowodowane wyludnieniem miasta, potęgują zapory betonowe. W mieście na szczęście jest prąd, woda i funkcjonują służby komunalne, a Kijów doświadcza wsparcia ze wszystkich stron świata.

Na początku kiedy zaczęła się wojna dostałem taką jasność od Pana Boga, że tu jest moje miejsce, tu mnie Pan Bóg postawił i tu mam być dla tych ludzi, którzy pozostaną. I zaoferowałem parafianom, że mogą być tu w parafii, w miejscu podpiwniczonym, gdzie nie ma okien. – opowiada ks. Mateusz Adamski, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kijowie.

Gość Radia Civitas Christiana – ks. Mateusz Adamski, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kijowie, wicerektor seminarium Redemptoris Mater, ekonom diecezji kijowsko-żytomierskiej, mieszkający na Ukrainie od 2004 roku – w rozmowie z Maciejem Szepietowskim opowiada o aktualnej sytuacji w stolicy Ukrainy, o funkcjonowaniu seminarium w czasie wojny, o tym, co dzieje się z rodzinami w misji oraz jak pośrodku wojny znaleźć pokój w sercu i odkryć Królestwo Boże na ziemi.

Zapraszamy do słuchania:

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ks. Mateusz Adamski #Redemptoris Mater Kijów #diecezja kijowsko-żytomierska #Kijów #Ukraina #wojna Ukraina #rodziny w misji Ukraina
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej