Wspólny opłatek „Civitas Christiana” i Grupy INCO S.A.

2014/12/15

Wczesnym popołudniem 12 grudnia członkowie i pracownicy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz pracownicy Grupy INCO S.A. spotkali się na wigilijnym opłatku w sali Spółdzielczego Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego „ŻURAWIA” w Warszawie. Słowami Matki Teresy z Kalkuty „Wtedy jest Boże Narodzenie” powitał gości Sławomir Józefiak, Prezes Zarządu Grupy INCO S.A. i Wiceprzewodniczący Rady Głównej Stowarzyszenia. Przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Tomasz Nakielski złożył wszystkim świąteczne życzenia.

– Życzę szanownym Koleżankom i Kolegom, żeby w czasie adwentu znaleźć pomysł na chwilę zatrzymania i skupienia, żeby przygotować się na tę tajemnicę Bożego Narodzenia, tajemnicę nie do odgadnięcia po ludzku, bo oto wszechpotężny Pan Bóg przychodzi do nas w osobie bezbronnego dzieciątka w stajni betlejemskiej – mówił Tomasz Nakielski. – Na święta życzę Koleżankom i Kolegom, żeby dzięki temu przygotowaniu w adwencie chociaż jakiś promil tej tajemnicy zrozumieć. Wtedy te święta będą piękniejsze i głębsze. Do odpoczynku i spotkania z rodziną dojdzie wymiar spotkania z mistyką. Wtedy te święta mają swoją duchową moc.

Sekretarz Rady Głównej Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Romuald Gumienniak odczytał fragment Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Głos zabrał również krajowy asystent Stowarzyszenia, ksiądz profesor Jerzy Lewandowski, który opowieścią o grzechu pierwszych ludzi przypomniał o granicach, których w relacji z Bogiem przekraczać nie można. Zebrani odśpiewali „Wśród nocnej ciszy”, a ksiądz Lewandowski poświęcił wigilijne dania. Zaproszeni goście podzielili się opłatkiem i skosztowali potraw. Uczniowie ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Konstancinie-Jeziornej uprzyjemnili ten czas, grając i śpiewając kolędy.

Tekst i fot. Marcin Motylewski

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Gumienniak #INCO #Józefiak #nakielski #opłatek #spotkanie #wigilia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej