Festiwal kinowy o Wincentym a Paulo w Wenecji – zmień spojrzenie na ubóstwo na świecie!

2018/08/30
fv-1.jpg

„Odnaleźć Wincentego 400” dociera na Festiwal Filmowy w Wenecji. Obecnością w Wenecji Rodzina Wincentyńska odnawia swoje zaangażowanie w temat miłosierdzia, pomagając stymulować i inspirować dyskusję na temat kina jako narzędzia ewangelizacji i przekazywania wartości humanitarnych i chrześcijańskich.

Festiwal filmowy poświęcony św. Wincentemu a Paulo i zainspirowany tematyką globalizacji miłosierdzia – “Odnaleźć Wincentego” – zostanie zaprezentowany 2 września podczas odbywającego się na wyspie Lido w ramach Biennale w Wenecji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, który trwa od 29 sierpnia do 8 września 2018 r.

„Odnaleźć Wincentego 400” zostanie zaprezentowany 2 września w sali Tropicana 1 w Hotelu Excelsior. Pierwsza edycja wspomnianego festiwalu wincentyńskiego otrzyma przez to maksimum uwagi profesjonalistów z branży filmowej. Finał festiwalu, oficjalnie przedstawionego w 2017 r. w Rzymie podczas Sympozjum upamiętniającego 400 lat charyzmatu wincentyńskiego, jest planowany od 18 do 21 października w Castel  Gandolfo. Festiwal filmowy pragnie ukazać problem globalizacji miłosierdzia przy pomocy konkursu we wszystkich językach i artystycznych formach wyrazu.

Twórcy, narratorzy oraz scenarzyści zostali zaproszeni do opowiedzenia lub ukazania przy pomocy różnorodnych form wyrazu artystycznego – ubóstwa w naszym świecie. Powinni zaprezentować tę problematykę w nowy i oryginalny sposób.

Jak dotąd na apel wystosowany przez wielką Rodzinę Wincentyńską, działającą na całym świecie, naśladującą duchowość swojego założyciela św. Wincentego a Paulo, odpowiedziano trzema tysiącami projektów ze 109 krajów!

W prezentacji „Odnaleźć Wincentego 400″ podczas Festiwalu w Wenecji wezmą udział:

  • Ksiądz Tomaž Mavrič CM, Przełożony Generalny Zgromadzenia Misji i Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia;
  • Biskup Davide Milani, presse Fundacji Ente dello Spettacolo;
  • Andrea Chiodi, reżyser

Członkowie Rodziny Wincentyńskiej, którzy chcieliby uczestniczyć w zaplanowanej prezentacji w Wenecji, muszą wcześniej skontaktować się drogą mailową pod adresem: elena@elenagrazini.it.

Organizatorzy swoją filmową misję podsumowują tak: – Doprowadzić do mistrzostwa XXI-wiecznych gawędziarzy i wyzwać do rywalizacji widzów filmami, które zmieniają naszą perspektywę ubóstwa w społecznościach. Pobudzamy wyobraźnię, dzieląc się naszym charyzmatem przy pomocy kreatywności inspirowanej wincentyńską misją globalizowania miłosierdzia.

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#bieda #film #Rodzina Wincentyńska #Św. Wincenty a Paulo #ubóstwo #Wenecja
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej