„Odnaleźć Wincentego 400” dociera na Festiwal Filmowy w Wenecji. Obecnością w Wenecji Rodzina Wincentyńska odnawia swoje zaangażowanie w temat miłosierdzia, pomagając stymulować i inspirować dyskusję na temat kina jako narzędzia ewangelizacji i przekazywania wartości humanitarnych i chrześcijańskich.
Festiwal filmowy poświęcony św. Wincentemu a Paulo i zainspirowany tematyką globalizacji miłosierdzia – “Odnaleźć Wincentego” – zostanie zaprezentowany 2 września podczas odbywającego się na wyspie Lido w ramach Biennale w Wenecji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, który trwa od 29 sierpnia do 8 września 2018 r.
„Odnaleźć Wincentego 400” zostanie zaprezentowany 2 września w sali Tropicana 1 w Hotelu Excelsior. Pierwsza edycja wspomnianego festiwalu wincentyńskiego otrzyma przez to maksimum uwagi profesjonalistów z branży filmowej. Finał festiwalu, oficjalnie przedstawionego w 2017 r. w Rzymie podczas Sympozjum upamiętniającego 400 lat charyzmatu wincentyńskiego, jest planowany od 18 do 21 października w Castel Gandolfo. Festiwal filmowy pragnie ukazać problem globalizacji miłosierdzia przy pomocy konkursu we wszystkich językach i artystycznych formach wyrazu.
Twórcy, narratorzy oraz scenarzyści zostali zaproszeni do opowiedzenia lub ukazania przy pomocy różnorodnych form wyrazu artystycznego – ubóstwa w naszym świecie. Powinni zaprezentować tę problematykę w nowy i oryginalny sposób.
Jak dotąd na apel wystosowany przez wielką Rodzinę Wincentyńską, działającą na całym świecie, naśladującą duchowość swojego założyciela św. Wincentego a Paulo, odpowiedziano trzema tysiącami projektów ze 109 krajów!
W prezentacji „Odnaleźć Wincentego 400″ podczas Festiwalu w Wenecji wezmą udział:
Członkowie Rodziny Wincentyńskiej, którzy chcieliby uczestniczyć w zaplanowanej prezentacji w Wenecji, muszą wcześniej skontaktować się drogą mailową pod adresem: elena@elenagrazini.it.
Organizatorzy swoją filmową misję podsumowują tak: – Doprowadzić do mistrzostwa XXI-wiecznych gawędziarzy i wyzwać do rywalizacji widzów filmami, które zmieniają naszą perspektywę ubóstwa w społecznościach. Pobudzamy wyobraźnię, dzieląc się naszym charyzmatem przy pomocy kreatywności inspirowanej wincentyńską misją globalizowania miłosierdzia.
mak