Debata o młodzieży z udziałem prymasa Polski – oglądaj na żywo!

2018/05/18
baner-debata-na-strone-obszar-roboczy-1-1024x576.jpg

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Katolicka Agencja Informacyjna zapraszają 18 maja, w rocznicę urodzin Karola Wojtyły, na cykl otwartych debat poświęconych współczesnej polskiej młodzieży. Gościem honorowym będzie prymas Polski abp Wojciech Polak.

Pierwsze spotkanie w Warszawie – “Kim są dziś młodzi i o co im chodzi” – będzie próbą stworzenie portretu zbiorowego młodych.

Organizatorzy zaprosili młodych, animatorów oraz duszpasterzy z całej Polski na cykl trzech debat, które odbędą się w ramach projektu “Młodzi od A do Ż”. Wydarzenie stwarza okazję do wspólnego dialogu młodzieży oraz specjalistów pracujących z młodymi ludźmi.

W pierwszej debacie udział wezmą:

– prymas Polski abp Wojciech Polak,

– ks. Emil Parafiniuk – dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM,

– dr Mateusz Tutak – socjolog ISKK,

– s. Judyta Bajuk CSFN – uczestniczka młodzieżowego spotkania przedsynodalnego w Rzymie,

– Michał „PAX” Bukowski, raper i gospodarz programu „Studio Raban” TVP

– Anna Wiśniewska z diecezji siedleckiej, przez lata zaangażowana w diecezjalne duszpasterstwo młodzieży i przygotowania do ŚDM w Krakowie.

Debata odbędzie się 18 maja o godz. 18.00 w Domu Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy” przy ul. Brackiej 25 w Warszawie. Zgłoszenia udziału można kierować na adres sekretariat@ekai.pl.

Debatę będzie można śledzić na żywo. Zapraszamy do oglądania:

Spotkanie z młodzieżą odbędzie się w 98. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Po zakończeniu debaty uczestnicy zostaną zaproszeni do kościoła św. Anny na koncert papieski o godz. 20.00. W akademickim kościele wystąpi zespół “Tylko Ty”, utworzony przez stypendystów i absolwentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Spotkanie będzie można oglądać transmitowane na żywo także na portalu www.ekai.pl.

Warto dadać, że debatom o młodych towarzyszy inicjatywa #ZapytajBiskupa. Młodzież z całej Polski może nadsyłać pytania, które chciałaby skierować do polskich biskupów. Organizatorzy wybiorą 100 najciekawszych zagadnień, na które odpowiedzą polscy hierarchowie. Dzięki temu młodzi Polacy wspólnie przeprowadzą „wywiad-rzekę” z biskupami. Do końca czerwca KAI i Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbierają propozycje pytań od młodzieży!

                                    Źródło: KEP

Formularz do zadawania pytań można znależć na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSclhulruoF0PJi2naq2gEq6z8nOuZWDeT-3IMLmZ5LOU4yb-g/viewform

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#abp Wojciech Polak #młodzi #młodzież #Prymas
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej