Mateusz Zbrog

Mateusz Zbróg

Politolog. Członek redakcji i Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zbróg: Polecam film, który mnie zasmucił
2023/1/31

Zazdroszczę Brytom, że nawet melodramat potrafili zaprząc do swojej polityki historycznej. Co jest mocną stroną, a co może zasmucić w filmie „Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek”?

Katolik musi być skuteczny. Wywiad z Jakubem Bałtroszewiczem
2023/1/23

Katolik musi być skuteczny. Jeżeli widzisz, że argumentacja religijna nie działa, że twoje świadectwo jest kontrproduktywne, że zamyka człowieka na jakikolwiek rodzaj dialogu z tobą, to wtedy używasz innych argumentów. Szukasz płaszczyzny dialogu, która p…

Zbróg: Kolejny front?
2023/1/16

W przestrzeni medialnej pojawia się mnóstwo debat, dyskusji i komentarzy dotyczących ewentualnego dołączenia Białorusi do agresji na Ukrainę.

Zbróg: Wiara to nie gonitwa za ułudą
2023/1/10

Gdy pada pytanie o to, co charakteryzuje współczesnych katolików, to niestety rzadko się zdarza, by jednym z pierwszych skojarzeń było przeżywanie swej wiary w oparciu o rozum. A w dużej mierze właśnie ta cecha sprawia, że różne kościoły powstają i znikaj…

Zmarł kardynał George Pell
2023/1/11

Kard. George Pell był żywym dowodem miłości do Kościoła a także znakiem nadziei, że sprawiedliwość jednak zwycięża.

Zbróg: Upadnij na kolana?
2023/1/10

Znamienne jest to, że przez wiele lat formy, które były dopuszczone jako dodatkowe, dziś są uznawane za jedynie słuszne.

"Jesteśmy w drużynie Pana"
2022/12/29

Zmarł papież-emeryt Benedykt XVI. Próbując krótko go pożegnać, nie da się uciec od omówienia jego pontyfikatu. Jakimś wyznacznikiem bez wątpienia jest już sam fakt, że zmarł papież, a nie będzie konklawe.

Zbróg: Blask Stajenki
2022/12/20

Zbliżają się Święta i wypadałoby, żeby ten tekst był tylko i wyłącznie radosny. Ale tak patrząc tylko po ludzku to trochę ciężko o tę radość.

Zbróg: F64.0 wkracza do akcji
2022/12/13

W dyskusji, jaka się przetoczyła wokół wezwań na ćwiczenia wojskowe w Polsce, pojawił się tajemniczy symbol F64.0. Cóż to jest? Jakaś nowa broń?

Zbróg: Podwójny wyrok
2022/12/9

Gwałciciel został skazany na 8 lat więzienia. Zgwałcona kobieta złożyła wniosek o zgodę na wykonanie eutanazji. Wniosek ten właśnie został pozytywnie rozpatrzony.

© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej