Mateusz Zbrog

Mateusz Zbróg

Politolog. Członek redakcji i Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zbróg: Sukces ma wielu ojców?
2023/5/30

Niedawno odbyła się kolejna edycja pieszej pielgrzymki z Paryża do Chartres. Wydarzenie to znane jest nie tylko we Francji. Skupia także gości z zagranicy. Jak informowały media, tegoroczna liczba pątników była rekordowa. W relacjach pojawił się jednak pe…

Zbróg: Co zrobiłby Judasz?
2023/5/15

Jak dziś działałby Iskariota, gdyby ponownie miał zdradzić Jezusa? Otóż skończyłem dziś lekturę powieści „Judasz” i o kilku refleksjach na jej temat będzie ten tekst. Będzie trochę dłużej, niż zwykle. Ale też nie da się tej książki omówić w kilku zdaniach…

Zbróg: Filmy na jakie czekam
2023/4/24

Co sprawia, że do określonego rodzaju filmów możemy dodać przymiotnik: katolicki?

Zbróg: Stowarzyszenie „Jajko”
2023/4/18

Na początku Wielkiego Tygodnia w moim domu zawiązało się… stowarzyszenie.

Zbróg: Północna flanka NATO
2023/4/4

4 kwietnia Finlandia oficjalnie przystąpiła do Paktu Północnoatlantyckiego, co rozstawia bierki na geopolitycznej szachownicy w zupełnie nowy sposób.

Zbróg: Fake papież
2023/3/30

Widziałeś zdjęcie papieża Franciszka w białej puchowej kurtce? Wiedziałeś, że zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję? Mateusz Zbróg rozważa, do czego może doprowadzić tego rodzaju twórczość.

Zbróg: Każdy jest zaproszony do chronienia życia
2023/3/21

Współzałożyciele jednej ze znanych organizacji pro-life zgłosili się do tej działalności po wysłuchaniu rzeczowych argumentów na zajęciach akademickich z… gender.

Zbróg: „Prawdziwe” donosy, „fałszywa” świętość
2023/3/14

„Nowe doniesienia” o rzekomych skłonnościach homoseksualnych i wykorzystywaniu seksualnym kleryków pojawiły się zaledwie około dwa tygodnie przed pojawieniem się oskarżeniem pod adresem papieża Polaka.

Zbróg: My tu tempus fugit a czas ucieka
2023/3/7

Dopiero, gdy pogodzimy się z tym, że nasze życie kiedyś się zakończy, zaczynamy doceniać naukę płynącą z upływu czasu i uczymy się go doceniać.

Zbróg: Prawda wybrzmiała w Berlinie
2023/3/2

Końcem lutego w Berlinie odbyła się demonstracja, w której udział wzięło kilkanaście tysięcy osób. Hasłem przewodnim był „Manifest do pokoju” i żądanie zaprzestania działań wojennych na Ukrainie. Pytanie tylko, o jaki pokój tutaj chodzi?

© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej