Łódzki “Civitas Christiana” na Święto Niepodległości

2016/11/12
dsc05554.jpg

Wieczornicą patriotyczną uczcił Narodowe Święto Niepodległości łódzki oddział Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”.

Członkowie Stowarzyszenia i wierni par. NMP Królowej Pokoju w Łodzi zanosili modlitwy w intencji ojczyzny podczas wieczornej Mszy św. 11 listopada. Do narodowego święta nawiązał w homilii ks. Mikołaj Chorzyński, który przypomniał, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, zaś nasz naród na przestrzeni przynajmniej ostatnich 200 lat nie mógł cieszyć się jej pełnią. Kaznodzieja wskazał też na społeczne grzechy Polaków, a wśród nich, skłonność do niezgody, która przeszkadza w pomnażaniu dobra wspólnego. – Każdy naród ma swoje przywary, nad którymi należy pracować – mówił ks. Chorzyński. Po Eucharystii zebrani wysłuchali koncertu smyczkowego w wykonaniu Polskiego Duo Skrzypcowego Moniki i Ryszarda Osmolińskich, których aranżacje splatały się z poezją patriotyczną recytowaną przez redaktora Andrzeja Leję.

Polskie Duo Skrzypcowe występowało dotąd m.in. podczas otwarcia Biblioteki Polskiej w Rzymie i w czasie inauguracji Muzeum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Dreźnie. Zespół gościł z koncertami w Instytutach Polskich w Berlinie, Sztokholmie, Paryżu i Rzymie oraz podczas audiencji generalnej papieża Jana Pawła II w Watykanie. Duo koncertowało m.in. we Francji, Szwecji, Niemczech, Danii, Czechach, Słowacji, Rosji, Ukrainie, Mołdawii, na Węgrzech i we Włoszech oraz uczestniczyło w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach w Polsce i zagranicą.

Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” jako organizacja ogólnopolska katolików świeckich spełnia swoją misję między innymi poprzez realizację przedsięwzięć formacyjno – edukacyjnych w wymiarze patriotycznym.

tekst/fot. Marcin Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Łódź #Królowej Pokoju Łódź #Monika Osmolińska #patriotyzm #Polskie Duo Skrzypcowe #Ryszard Osmoliński #święto niepodległości
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej