#KościółPomaga, czyli o walce z fake newsami

2022/03/15
18
Fot. Freepik/pressfoto

Przez ostatnie dni, zwłaszcza w świecie mediów społecznościowych, wiele osób sygnalizowało, że nie widzi zaangażowania Kościoła w pomoc obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną. Odpowiadając na ww. stanowisko pojawiła się oddolna inicjatywa #KościółPomaga, która ma pokazać realną pomoc, jaką dla uchodźców organizują instytucje kościelne.

Inicjatywa #KościółPomaga jest odpowiedzią na pojawiające się w mediach społecznościowych wątpliwości. Chcemy pokazać, że ta pomoc ludzi Kościoła jest bardzo konkretna. Niektórzy biskupi przyjmują uchodźców do swoich domów. Udostępniane są ośrodki rekolekcyjne, seminaria duchowne, a także plebanie poszczególnych parafii - wyjaśnia w rozmowie z KAI jeden z inicjatorów akcji.

Akcja koordynowana jest przez grupę młodych osób: duchownych i świeckich, którzy wolą pozostać anonimowi, a stworzone przez nich konta w serwisach społecznościowych mają pomóc w dotarciu z PRAWDZIWYM obrazem pomocy organizowanej przez Kościół.

Chcemy zachęcić użytkowników Twittera i Facebooka, aby udostępniali wpisy zawierające konkretną pomoc, którą Kościół niesie w ich okolicy. Stworzyliśmy profile społecznościowe „Kościół Pomaga”. Na nich będziemy dokumentować pomoc, jakiej udzielamy jako Kościół. Jest przygotowywana także strona internetowa, na której będziemy zbierali i publikowali każde, nawet najmniejsze działanie. Chcemy przedstawić fakty, które będzie ciężko podważyć - opowiadają inicjatorzy. 

Osoby, które chciałyby zgłosić inicjatywy lub włączyć się w pomoc koordynatorów akcji, mogą napisać na adres: kosciolpomaga@gmail.com

Źródło: ekai.pl

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ukraina #facebook #twitter #Rosja #Kościół #pomoc #akcja
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej