Krzysztof Niemczyk v2

Krzysztof Niemczyk

Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Członek Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana". Kleryk seminarium we Wrocławiu.

Niemczyk: Bo nie wiedzą…
2023/10/2

Kiedyś wyczytałem słowa, że boimy się tej jednej śmierci, ale umieramy codziennie. Myślę, że śmiało możemy poddać je parafrazie, iż nie potrafimy nikogo uśmiercić, ale codziennie zabijamy.

Niemczyk: Co nas połączy?
2023/9/18

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne wybory parlamentarne. Słupki sondażowe, chociaż nie odnotowują wielkich wahań, to wyraźnie pokazują jak bardzo jesteśmy podzieleni jako Naród. Czas kampanii tylko pogłębi różnice, sprawi, że polaryzacja będzie o wiele…

Klasztorna mysia utopia?
2023/8/1

Krzysztof Niemczyk o kontrowersyjnej książce pt. "Zagrożenia i wypaczenia życia zakonnego", która dedykowana jest do tych wszystkich, którzy odeszli z zakonu, a czasem i Kościoła.

Niemczyk: „Od nowa”? Czemu nie!
2023/7/17

Najnowszy utwór znanego zespołu, Kwiatu Jabłoni, „Od nowa” bije rekordy popularności. Zawiera on wezwanie, które wydaje się niemożliwe, tymczasem jest do zrobienia w każdej chwili.

Niemczyk: Książka na wakacje
2023/6/26

Czasem czytamy siedząc w fotelu w domu, na tarasie z kawą, czy na ławce w parku, jednakże okoliczności są tu drugorzędne, o wiele istotniejsze jest to, co czytamy.

Niemczyk: Kontrrewolucja neolityczna
2023/6/12

Auta coraz częściej są brane w leasing, korzystamy z elektrycznych hulajnóg, zamiast własnego roweru używamy miejskiego. Idźmy dalej! Telefon w wynajmie dwuletnim, kwiaty wypożyczone na kolację, suknia ślubna czy strój komunijny także, nie mówiąc o aplika…

Niemczyk: Wyrazy bez znaczenia?
2023/5/22

Coraz powszechniejsze jest zjawisko słuchania, ale niesłyszenia.

Niemczyk: Pontyfikat młodych
2023/5/8

Stawianie na osoby młode jest cechą charakterystyczną pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka.

Niemczyk: Neokataryzm
2023/4/24

Czy we współczesnym Kościele mamy do czynienia z herezją neokataryzmu?

Niemczyk: Synod w Kościele wrocławskim!
2023/4/3

Synod - na czym polega i czym różni się synod diecezjalny od niesławnej Drogi synodalnej, a także od synodu amazońskiego? Czy należy się go obawiać? Na przykładzie zapowiedzianego w archidiecezji wrocławskiej synodu, Krzysztof Niemczyk tłumaczy!

© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej