Poznaj różnice między katolicką nauką społeczną a socjologią – ich źródła, założenia metodologiczne oraz wpływ na współczesne myślenie o społeczeństwie. Historia, filozofia i kontrowersje w jednym ujęciu.
Poznaj różnice między katolicką nauką społeczną a socjologią – ich źródła, założenia metodologiczne oraz wpływ na współczesne myślenie o społeczeństwie. Historia, filozofia i kontrowersje w jednym ujęciu.
Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. Wczoraj wieczorem opublikowano pierwsze wyniki exit poll. Piotr Sutowicz w "ekstra" odcinku z serii "(Za)krótko" komentuje sytuację z punktu widzenia katolika.
Tuż przed nastaniem ciszy wyborczej chciałbym zabrać głos w sprawie wyborów prezydenckich. I serio: jest to głos zupełnie prywatny. Nie głos delegata na Walne Zebranie, nie głos członka Zarządu. Piszę zresztą w wolnej chwili uszczkniętej z urlopu ojcowske…
Piotr Sutowicz w najnowszym (Za) krótko komentuje okoliczności zbrodni na Uniwersytecie Warszawskim i jej cyniczne wykorzystywanie dla politycznych i nie tylko celów.
Kampania prezydencka na finiszu, sondażownie mają już swoich faworytów, a ja w tym felietonie powracam do tematu, który podjąłem już kilka lat temu na studiach dziennikarskich. Bo po co tak naprawdę są nam te sondaże wyborcze?
Dosłownie kilka dni temu wrocławska edycja „Gościa Niedzielnego”, piórem redaktora Macieja Rajfura, ujawniła dość szokujące fakty, że we wrocławskiej Szkole Podstawowej nr. 22, w ramach organizowanego właśnie miesiąca różnorodności młodzież miała przyjść …
Już 18 maja odbędą się w naszym kraju wybory prezydenckie. W najnowszym odcinku z serii felietonów "(Za)krótko" profrekwencyjna akcja Piotra Sutowicza: "Idę na wybory i nie głosuję na Rafała Trzaskowskiego".
Nieco parafrazując „Dziady” Mickiewicza, można powiedzieć, że umarł Robert Prevost i narodził się Leon XIV. A chociaż za wcześnie, aby określić jaki to będzie pontyfikat, to jednak można pokusić się o kilka sugestii.
Mamy papieża zakonnika, tak jak poprzednik, tyle że nie jezuitę a augustianina, jest pierwszym papieżem z tego starego zgromadzenia zaliczanego do tzw. zakonów żebraczych, który założył papież Aleksander IV w XIII wieku. (…) Jeśli chodzi o ogólną liczbę z…
Refleksja nad współczesnym podejściem do ciała, jego tożsamością i miejscem w świecie zdominowanym przez hedonizm, postprawdę i medialne wzorce piękna. Czy ciało jest nasze, czy jesteśmy ciałem? Tekst z kwartalnika "Civitas Christiana" 2/2025.