Abyśmy nie byli pokoleniem tych, o których jutro nasi następcy powiedzą, że mają puste ręce, że wypuściliśmy z rąk wolną i niepodległą Rzeczypospolitą... Tak zapiszemy się w historii?
Abyśmy nie byli pokoleniem tych, o których jutro nasi następcy powiedzą, że mają puste ręce, że wypuściliśmy z rąk wolną i niepodległą Rzeczypospolitą... Tak zapiszemy się w historii?
Jeśli ktokolwiek chciałby łączyć teologię z prognozami rozwoju sztucznej inteligencji oraz ideami transhumanizmu, to nie znajdzie bardziej adekwatnego autora niż Pierre Teilhard de Chardin SJ.
W kolejnym odcinku z serii felietonów Piotr Sutowicz zdecydowanie za krótko porusza temat, od którego aż huczy ostatnio w mediach. Posłuchajcie o antysemickich wrzutkach w mediach: "afera" Sikorski, Olejnik, Applebaum.
Podstawowym kryterium w dążeniu do świętości jest stanięcie w prawdzie. Tak właściwe należy odczytywać „prawdziwość” przyjaźni. Rodzi się tu pewien dylemat, czy chodzi rzeczywiście o stuprocentową szczerość w każdym wypadku? Tak, generalnie tak wypada. Je…
O święcie demokracji w państwie, które demokrację wprowadziło już w wielu państwach, opowiada Piotr Sutowicz w kolejnym odcinku cyklu felietonów "(Za)krótko".
Czy w mediach potrzebni są dziennikarze? Nawiązując do "wywiadu" z Wisławą Szymborską nad tym problemem zastanawia się Piotr Sutowicz w kolejnym odcinku "(Za)krótko".
Ranek 1 listopada zastaje osiedlową ulicę usłaną rozwiniętymi rolkami papieru toaletowego oraz tu i ówdzie porzuconymi śmieciami. Tak „przystrojony” krajobraz cichego zakątka miasta wygląda jak po napaści potworów, wampirów i czarownic.
Piotr Sutowicz w kolejnym odcinku serii felietonów "(Za)krótko" martwi się o sposób traktowania Tuska przez polityków UE i USA.
Nie ma wątpliwości w tym, że każda relacja musi być w jakiejś mierze celebrowana, czy to ta z Bogiem przez modlitwę, czy z drugim człowiekiem w różnych wymiarach działania. O ile całą rodzinę najczęściej jednoczy przy wspólnym stole jakaś uroczystość bądź…
Informatyczne oszustwa wyborcze są trudne do wykrycia, bo zwykle wprowadzają małe anomalie nie rzucające się w oczy, np. algorytm generujący w różnych miejscach dodatkowe poparcie rzędu 2-3%. Zastosowano go np. Wenezueli i Argentynie. Zdaniem Giulianiego,…